KONST / Litografier / Färglitografi 12167180
*
nr 1216 7180
Richard Mortensen
(1910-1993), Danmark
Färglitografi, Signerad, daterad 1947, numrerad 164/250. Motivet: 65x51 cm
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 november 2018
kl 20:03:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 13:04:38
1
Vinnande bud
10/11 00:59:17
2
600 kr
10/11 00:59:17
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Richard Mortensen
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Läs mer om Richard Mortensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden richard mortensen skandinavien
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49
*
Richard Mortensen
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Richard Mortensen
nr 1216 7180
Richard Mortensen
(1910-1993), Danmark
Färglitografi, Signerad, daterad 1947, numrerad 164/250. Motivet: 65x51 cm
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 13:04:38 | 1 | Vinnande bud |
10/11 00:59:17 | 2 | 600 kr |
10/11 00:59:17 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Richard Mortensen
Richard Mortensen, dansk mÃ¥lare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.Läs mer om Richard Mortensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden richard mortensen skandinavien
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49